D o s t H o s t i n g
X
X

Contact us

1851/10 Sokak No 84 Bahçelievler/Karşıyaka/İZMİR

08503036413

info@dosthosting.com

destek@dosthosting.com

muhasebe@dosthosting.com

Features

Month Read Expired: 7 Minute

Service and Usage Agreement

Hizmet Garantisi

DostHosting İnternet Hizmetleri'ne yapılan Web hosting ödemelerinin geri iadesi bulunmaktadır.
Bu süre sipariş sonrası 7 gün için geçerlidir.
Geri iade politikamız Lisans, Yazılım, Domain SSL hizmetleri haricinde tüm ürünlerimizde aynıdır. Kullanım hesaplaması sonrası kalan tutar iade sürecine işlenir.
7 gün para İade garantisi çerçevesin de geri ödemeler 3 iş günü içerisinde yapılır.

DostHosting İnternet Hizmetleri, barındırılan sunucunun ve diğer hizmetlerin sipariş tarihinden itibaren sipariş edilen süresinin bitimine kadar alınan hizmetin UP(açık) tutulmasından sorumludur. Aşağıdaki kuralların ihlâl edilmesi durumunda bu sorumluluk ortadan kalkacak ve söz konusu hizmet kapatılacaktır.


Ödeme

DostHosting İnternet Hizmetleri sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki veya sonrası iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir.

DostHosting İnternet Hizmetleri müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup, ödeme tarihi üzerinden 1 saat geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır. Hizmet durdurulmasını takip eden 3 gün içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri soguk olarak beklemeye alınır akabinde web cari işlemleri veri tabanımız üzerinden askıya alınır. ( Bir sonraki hizmet alışında otomatik bir şekilde aktifleştirilir.

Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından DostHosting İnternet Hizmetleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde DostHosting İnternet Hizmetleri kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar.Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.


Alan Adları

DostHosting İnternet Hizmetleri üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir.

DostHosting İnternet Hizmetleri alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir. Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından DostHosting İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz.


Sistem Kullanımı

DostHosting İnternet Hizmetleri sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler.Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa DostHosting İnternet Hizmetleri bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

Bu tür bir durumda DostHosting İnternet Hizmetleri müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir. Bu tür durumlarda DostHosting İnternet Hizmetleri para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir. Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.


Yedekleme

DostHosting İnternet Hizmetleri tüm web hosting ve reseller hosting müşterilerinin hesaplarını haftalık ve aylık olmak üzere iki periyodda yedeklemektedir. Fakat DostHosting İnternet Hizmetleri hiçbir zaman yedek alma zorunluluğun da ve sorumluluğun da değildir. Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür. Yedek alınmaması nedeniyle yaşanacak veri kayıplarından DostHosting İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz.


Yasadışı Kullanım

DostHosting İnternet Hizmetleri Bilişim Teknolojileri'ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez. DostHosting İnternet Hizmetleri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma ve tespiti sonucunda kapatma yetkisine sahiptir.


Tehdit - Tehlike

DostHosting İnternet Hizmetleri servislerini kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü obje, materyal ve dosyanın sorumluluğu müşteriye aittir. DostHosting İnternet Hizmetleri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.


Sahtekarlık

Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir materyal ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.


Hile

DostHosting İnternet Hizmetleri servislerini kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler “dolandırıcılık” olarak adlandırılıp, gerekli “yasal işlemler” uygulanır.


E-posta ve Spam Haber

Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır. Spam Kullanmak; özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili DostHosting İnternet Hizmetleri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak ” kesinlikle ” yasaktır!


Erişim

DostHosting İnternet Hizmetleri servislerini ve adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak DostHosting İnternet Hizmetleri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.


Marka Gizlilik İlkelerinin İhlali

DostHosting İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin ve şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır.


Kişisel Verilerrin İşlenmesi

DostHosting İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır. Hiçbir şekilder DostHosting İnternet Hizmetleri kesinlikle sorumlu tutulamaz.


Güvensiz Davranış

DostHosting İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi ve işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.


Virüs Dağıtım

Kasıtlı olarak barındırılan virüs, şahısların ve firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek, olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların, dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.


Tescilli (Lisanslı) Yazılımlar

Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulma sebebidir.


Site İçeriği

DostHosting İnternet Hizmetleri sunucularında barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına uygun olmak zorundadır. DostHosting İnternet Hizmetleri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır. DostHosting İnternet Hizmetleri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda DostHosting İnternet Hizmetleri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar. Ayrıca yasadışı yayın yapan web site veya sunucunun yedeğini teslim etme sorumluluğunda değildir.


Sunucu Kullanımı

DostHosting İnternet Hizmetleri tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur. DostHosting İnternet Hizmetleri tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde DostHosting İnternet Hizmetleri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. DostHosting İnternet Hizmetleri yetkililerine karşı uygunsuz, ahlaksız, saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.


Sunucu Yönetimi

DostHosting İnternet Hizmetleri sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu web hosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir. Tüm DostHosting İnternet Hizmetleri müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda DostHosting İnternet Hizmetleri hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.

DMCA.com Protection Status